Lees een artikel in Trouw over hoe sommige mensen, vaak in een creatief beroep, het ingewikkeld vinden om hun zakelijke administratie op orde te houden en te krijgen.
Bekend die angst voor enveloppen. Dat je ze niet eens meer open durft te maken want het zal weer weer slecht nieuws zijn. Er is zelfs een clubje opgericht die elkaars post opent want Gedeelde Post is halve post.
Gelukkig hebben velen een fijne boekhouder, maar het verzamelen van stukken moet de client toch echt zelf doen. Aftrekposten, bonnetjes daarvan, bewijzen etc. Plus natuurlijk op tijd hun facturen naar hun clienten uitsturen en ook daarvoor bijhouden hoeveel uren in een opdracht zijn gaan zitten.
Als je niet zo georganiseerd bent is dat een hele klus. Of als je hoofd gewoon zo niet in elkaar zit.
Op mijn werk kom ik ook veel mensen tegen die maar opgehouden zijn hun post open te maken. Vooral ook uit angst voor slecht nieuws. Wat het meestal ook is, want aanmaningen, dwangbevelen etc.
Dan komen ze regelmatig bij ons langs dat er een brief lag en oh ja, volgens mij is dat morgen. Blijkt dat ze of de volgende dag ontruimd dreigen te worden of naar een zitting moeten hierover. Of dat de energiebeheerder gaat afsluiten. Of alles tegelijk.
Ga dan maar eens vragen of ze alle documenten te voorschijn kunnen toveren die nodig zijn voor een verzoekschrift tot uitstel bij de Rechtbank.
Telefoon wordt ook al vrijwel nooit opgenomen meer. Ook alleen maar slecht nieuws, vooral instanties die anoniem bellen. Deurwaarders, UWV, gemeente en dat soort partijen.
Openen jullie je post op tijd of liever op het nippertje?
Ik open mijn post altijd direct.Ik ben nogal een controlfreak als het om mijn financiën gaat.Ik heb vroeger in mijn omgeving vaak gezien hoe mensen de struisvogel politiek aanhingen.
BeantwoordenVerwijderenMijn ouders hebben ons van klein af aan geleerd,dat je eerst gaat sparen voordat je koopt.Was je zakgeld op,en je wilde iets dan pech spaar je maar eerst voordat je koopt.Het heeft ons veel goeds geleerd.
Altijd in de luxe omstandigheid geleefd dat ik niet bang hoefde worden van door de post bezorgde enveloppen. Wel moeten leren dat vaste lasten voorrang hebben op luxe aanschaffen in mn eerste jaren op kamers. Maar het leven was denk ik wel overzichtelijker begin 70 er jaren dan nu het geval is. Marina
BeantwoordenVerwijderenIk denk dat ik nu een beetje begin te begrijpen waarom mensen de post ongeopend bewaarden in een schaal op het dressoir. Of een kunstenaar die het wel handig vond dat ik zijn administratie deed. Ik deed het niet, de relatie duurde, net als andere relaties niet lang.
BeantwoordenVerwijderenIk open mijn post direct en doe ook alle handelingen die ik dan al kan doen, direct. En alle volgende handelingen zet ik op de kalender èn in mijn agenda, of ik pik in mijn hoofd een handige datum (bijvoorbeeld een dag dat er al iets anders moet gebeuren). Maar... mijn man pakt soms de post uit de bus en legt die dan op een willekeurige plek: op zijn bureau, onder zijn toetsenbord, tussen de schoenen, op zijn nachtkastje, tussen zijn truien in de kast, ...... Ik word er gek van!
BeantwoordenVerwijderenSoms doen mensen jarenlang netjes hun administratie, maar door omstandigheden lukt het niet. Mijn zwager had zo'n administratieve puinhoop 20 jaar geleden. Het ging niet meer met de zaak. En de druk was te hoog opgelopen. Een half jaar lang heb ik hem geholpen. En daar ook heel veel van geleerd. Wij hebben ook veel schuldeisers gebeld en betaalafspraken gemaakt. Als je dan een termijn betaalt, al is het maar weinig, wordt de incasso stop gezet. Of dat tegenwoordig ook nog zo werkt, weet ik niet. De wereld is zo hard geworden.
BeantwoordenVerwijderenHa Cellie, ja... ik open de post meteen.
BeantwoordenVerwijderenEn als het nodig is reageer ik ook meteen.
Mij veel te onrustig om alles ongeopend te laten. Nee... niks voor mij!
Voor jou ook niet, denk ik zo...
Ik was 'nogal lui' met openen van post. Verzamelde de boel en opende het eens in de maand of nog later. Dat leverde een keer een boete op, iets van waterschap ofzo. Heb nu bijna geen post meer want vrijwel alle rekeningen worden automatisch afgeschreven en check de post elke week
BeantwoordenVerwijderen
BeantwoordenVerwijderenAls jij mijn administratie kon verzorgen dan zou ik je 100% vertrouwen. Een puinhoop maak ik er niet van, maar ik houd niet van opruimen. En dat geeft me een idee. Je gaat met tegenzin naar je huidige werk. Mocht je daar je ontslag nemen dan zouden er beslist mensen te vinden zijn die jou met open armen
zouden verwelkomen met het verzoek om (tegen betaling) hun
persoonlijke en/of kleine zakelijke administratie op orde te houden.
Wat moet dat angstig leven zijn,als je niets meer opent
BeantwoordenVerwijderenPlangroep betaalt mijn vaste lasten, vijf rekeningen per maand tegen een vast bedrag, dan betaal ik nog zelf enkele rekeningen zoals Ziggo en WMO zo blijft het overzichtelijk voor mij. Heb niet de illusie dat ik het zelf zou kunnen, zo ervaar ik rust en steun. Ik denk dat je als je met pensioen bent zeker mensen zal kunnen helpen. Voor mensen die nu iemand nodig hebben Plangroep is niet alleen voor schuldhulpverlening maar ook voor budgetbeheer. Gr. I.
BeantwoordenVerwijderenIk open alles en moet er gereageerd doen we/ik dat direct. Geen uitstel.. als er zaken in mijn “rugzak” zitten die nog moeten gebeuren, ook afspraken regelen enz doe ik dat meteen. Ik heb het nodig om daar orde in te hebben. Ik heb ook nooit onverwachte rekeningen. Want je weet niet wanneer, maar wel dat ze komen. Ik spaar elke maand voor zorgkosten €500 daarvan houden we gemiddeld €1000 per jaar over. Dat blijft op die spaarrekening staan voor de onverwachte dierenarts tandarts rollator bril enz kosten. Dat geldt ook voor sparen vervoer.. auto onderhoud, fietsen aanschaf en onderhoud enz. Vroeger kwam de kinderbijslag op een andere rekening Liet ik staan tot de schoenen nodig waren of de muziekschool moest betaald en op die rekening storten we ook elke maand 200 gulden.. ik maakte dus een fors gedeelte van inkomen naar de verschillende spaarrekeningen over direct na storten salaris en van het overgebleven geld moest ik het gewoon doen. Ik heb nooit met potjes geschoven potje vervoer niet gebruikt voor bijv aanschaf tuinplanten of schutting. Was dat noodzakelijk dan werd daar apart voor gespaard of niet gedaan.. geld wat er nu niet is wordt nu niet uitgegeven. Door mijn strakke planning nooit gestress gehad over geld op een heel bescheiden inkomen. Bieke
BeantwoordenVerwijderenja ik maak alles méteen open behalve reclame floppen die gaan recht de papierbak in,
BeantwoordenVerwijderengelukkig heb ik een sticker op de deur, en is reclame veel minder, alleen geadresseerde post komt nog..