zondag 22 februari 2026

Boomers

Boekte een beetje last minute een bioscoopkaartje. Even wat leuks zien. En eruit!

Nu was ik blij dat ik nu eens wel mijn gehoorapparaten mee had, want Nederlandse films zijn meestal vrij slecht qua verstaanbaarheid. En in de bioscoop kan ik niet de ondertiteling aan zetten :)

Vond het een vermakelijke film. Hoe ziet de buitenwereld mijn generatie en hoe zien wij onszelf. En wat zijn de levenszaken waar we zo al mee te maken krijgen. 

Van diverse huwelijken en ex-partners, kinderen, mantelzorg, zorgen over je baan, zorgen over je gezondheid.

De hele zaal zat vol. Ik had de laatste stoel, mazzel want nog wel aan het eind - of begin - van de rij. De hele zaal zat vol met mensen van mijn leeftijdscategorie. Geen jongere te zien. Kregen we korting of zo??

Gelukkig was het lekker donker want de scene bij een begrafenis ontroerde me. Want kon me helemaal niets harmonieus voorstellen op het moment dat mijn moeder gaat hemelen. 
Zie ook hoe mijn broer en schoonzus zich gedroegen bij de begrafenis van onze oom vorige maand. Ook weer blij met waterproof mascara dus. 










6 opmerkingen:

izerina zei

Herkende je ook jezelf?

Luz zei

Deze film staat ook op ons lijstje. Met mijn schoolvriendin ( vanaf de kleuterschool) en haar man gaan we regelmatig naar de film.
En daarna naar de Chinees, als echte boomers.

Anoniem zei

Het is fijn om te lezen dat je goed voor jezelf zorgt, leuke dingen doet, goed eet en je je werk goed wilt doen voor de cliënten, maar binnen grenzen. Goed dat je je niet meer overal verantwoordelijk voor voelt, want dat ben je niet. Op gewone tijden de trein pakt van en naar het werk en thuis werkt, wanneer het kan, maakt alles ook gemakkelijker.

Zuinigaan (Aaf) zei

Ik wik ook nog naar die film, ik heb al een kaartje geboekt in de komende week. Het kan nu nog, vanaf 2 maart is het uit met de pret, want dan stopt mijn unlimited abonnement.
Ik ben het met je eens, Nederlandstalige films zijn zonder ondertiteling slecht verstaanbaar voor mensen met een hoor-beperking. Hoortoestellen lossen zeker niet alles op, bij mij in ieder geval niet.

Anoniem zei

inderdaad. Ik hoor supergoed maar nederlandse films kunnen een ramp zijn mbt verstaanbaarheid en dat is soms zo ontzettend jammer

marlou zei

Even de voorfilm gekeken, lijkt me een hele gave film.
Ik ga straks meteen even kijken of die hier in Haarlem ergens draait...