zaterdag 3 oktober 2026

Marktdag

 In plaats van vroeg in de ochtend langs de markt te bussen zoals op een werkdag voorheen, waar ze nog aan het opbouwen zijn dan, had ik besloten dat ik vandaag daar een bezoekje zou brengen. En ik wilde, in het kader van de Kinderboekenweek, kijken voor leuke en lieve boeken voor de kleindochters. Dat laatste vind ik zelf eigenlijk ook heerlijk, lekker neuzen en zoveel leuke dingen zien.

Had een tijd in mijn hoofd om hier te vertrekken, maar dat haalde ik niet. In ieder geval niet zonder haasten. En dat ging ik voorlopig niet meer doen. Dus nam een bus een half uur later, keek nog even naar de F1 in Maleisie en vertrok toen.

En oh ja, ik wilde ook ergens een kop koffie drinken. En bij het Kruidvat wat noodzakelijke zaken voor mijn contactlens halen, want bijna op.

Eerst maar wat het verst weg lag, qua looproute. De boekenwinkel. Er voortaan aan denken om die leesbril in mijn broek- of jaszak te stoppen of zo, want wel bij me, maar in een vakje in mijn rugtas en te lui om dat ding weer van mijn rug te slingeren. Eigen schuld dus. 
Liet de boeken niet verpakken, want dan zou ik thuisgekomen niet meer weten voor wie wat is. Wil ook nog, maar bedacht dat toen ik al onderweg naar huis was, inpakpapier halen, maar dat kan hier gewoon om de hoek.
Daarna Kruidvat en ik merkte dat ik een beetje overweldigd raakte door het zeer zeer grote aanbod waarbij alles wel 2 halen 3 betalen leek. En een muur met alleen maar vreetdingen en nog meer en nog meer...Lekker aan voorbij lopen. Voegt niets toe. 

Daarna had ik wel zin in een kop koffie en het viel me op dat La Place in ons winkelcentrum wel een ontmoetingsplek voor 65-plussers lijkt. Waar ik ook bij hoor, versta me niet verkeerd he... Maar zoveel ouderen zaten daar. Een beetje een mix van generaties vind ik toch wel aantrekkelijker. 
Een dame die hier in de straat woont kwam nog naar me toe en groette me. Wat attent en leuk. 

Daarna nog even gekeken bij de Ici Paris maar ik zag ook daar niet echt een kleur lipstick die ik persé nodig had. Dus liet ook dat gaan. En op naar de markt. 

Zoveeeeel aanbod.
Dan weet ik van gekkigheid gewoon niet meer waar ik kijken moet of wil, maar gelukkig wel in mijn hoofd dat ik wat lekkere broodjes voor de lunch wilde halen. Nee...ik hoef geen 3 zakken. Eentje is meer dan genoeg voor het hele weekend. 

Toen de bus terug weer en wat is het zonnig weer vandaag. Wat ik ook heerlijk vind is dat ik iets ondernomen heb, buitenshuis en dan toch nog een hele middag over heb.

Toch kakte ik na de lunch een beetje in. Was vanochtend heel vroeg wakker geworden en pas laat op de vroege ochtend toch weer in slaap gedommeld, dus deed ik een powernap. Het kan nu immers gewoon.







6 opmerkingen:

Mevrouw W. zei

De acties bij bijvoorbeeld Kruidvat zijn soms leuk, zoals 1+1 gratis. Met 2+2 gratis heb ik altijd wat moeite, want je moet het thuis ook allemaal weer ergens laten. Een klein beetje voorraad is handig, maar overal vier flessen van hebben staan, hoeft nou ook weer niet per se.

izerina zei

Het leuke is,naar de markt kan volgende week eventueel weer

Anoniem zei

Klinkt als een lekker dagje!

Petra47 zei

Klinkt als een fijne dag. En tja, het is nu eenmaal zo dat vooral ouderen tijd hebben om ergens koffie te gaan drinken midden op de weekdag. Dus die kom je dan ook het meeste tegen bij de Hema of bij de Ikea.
En ehm, je bent trouwens dan sinds donderdag écht met pensioen, in plaats van alleen maar met vakantie? Gefeliciteerd!

Anoniem zei

Sommige markten zijn leuker dan andere markten. Ik ga meestal naar een marktje iets verder weg. Klein dorp,kleinere markt, lekkerder sfeertje. En op mijn elektrische fiets(die ik kocht toen ik minder goed kon lopen en fietsen) is dat een fijn fietstochtje, door de weilanden en de natuur. Langs een eierautomaat waar ik dan mijn eitjes van de boerderij haal.

OpnieuwBeginnen zei

Ja, verbazingwekkend al die koffieleutende ouderen. Mc Donalds heeft een 65+ korting. Voordat de koffie vies werd, deed ik dat vaak.
Bij Ikea de ontbijt ochtenden. Groep 65+ die daar ontbijten. Niet voor mij, want gezegend met teveel interesses.
Daardoor de eerste grote perenoogst verpest. Peren drogen zou het worden.
Nog een tip. Aan de leestafel van de bieb vullen mensen de puzzels in de kranten in en kletsen een beetje zachtjes met elkaar.
Bij de Action heb je veel boekjes, maar misschien zijn je kleinkinderen daar al te groot voor.
Vandaag naar de stoffen beurs in Delft en daarna, je raadt het niet…. De moestuin. Fijne dag.