Collega meldde zich ziek, want zij voelt zich onveilig op de werkvloer.
Is er in haar billen geknepen, heeft ze slaande ruzie gehad met iemand? Wordt ze gepest? Uitgescholden? Worden haar broodjes opgegeten door een collega?
Niets van dit alles.
Zij meende op een manier te kunnen communiceren waarop een teammanager dat doet. Anderen erop te wijzen waar ze op moeten letten. Met een hartje en een smiley uiteraard, want je bent van die leeftijd en denkt dat je de collega's net zo kan behandelen als je insta vriendjes.
Als iemand van ons team haar erop wijst, loopt ze met een pruillip door het pand. Als de teammanager haar op haar gedrag wijst (op ons verzoek), doet ze alsof ze het anders gaat doen, maar 2 minuten later blijkt uit een mail van niet. Mail naar mij dus.
Ik ben er wel klaar mee, dat diva-gedrag en reageer. En geef dat ook door aan teammanager die de indruk had dat alles nu OK is. Dat de les geleerd is.
Nee, joh. Deze dame heeft achterbakse neigingen. Doet poeslief en krabt je ogen uit als je slaapt. Maar teammanager is niet daadkrachtig en laat het maar aan-etteren. En degenen die wel hun mond opentrekken die moeten nu een gesprekje met iemand van HR erbij hebben samen met dit prinsesje Sneeuwvlokje.
Er was eens....
Jemig de Pemig zeg!! Ga toch eens aan het werk! Wij moeten haar werk doen, omdat ze er niet is. Te vaak en regelmatig. Zonder ons in te lichten, maar hult zich in mysteriën.
En devalueer het begrip Onveilig niet zo. Onprettig ja, onveilig is wonen in de Gazastrip of Oekraïne.
Of ben ik inderdaad te kort door de bocht en een mopperende boomer met een te kort lontje.
Ondertussen merk ik dat ik me nogal in de kou gezet voel door de leidinggevende. Die zit er niet bij. En lijkt ook zijn handen in onschuld te willen wassen.
6 opmerkingen:
Nee hoor, je hebt gewoon gelijk. Getver! (al zie ik het natuurlijk op afstand en van slechts een kant)
nee, je bent niet kort door de bocht. Je bent een hardwerkende boomer die het werk ziet liggen en mensen wil helpen. Er lopen veel nietsnutten rond die uren verspillen aan gezever en zeuren en ondertussen anderen zand in de ogen strooien. Zeg je er iets van dan word jij de zeur en heb jij het gedaan. Zo ervaar ik het dat het vaak zo werkt tegenwoordig helaas. Ook incompetente managers werken hier aan mee, bang om zo iemand er op aan te spreken. Als je het gesprek aangaat, zorg dat je een en ander op papier hebt, probeer kalm te blijven en hou het bij de feiten, bewijzen etc. Mss toch ook de teammanager erbij halen, die laat het gebeuren. Sterkte!!
Zulke Sneeuwvlokjes krijgen ook veel te veel aandacht. Vaak hebben ze een onschuldig, beetje hoog stemmetje. Gewoon hun werk doen en rekening houden met collega's kunnen ze niet zo goed. Opgegroeid als prinsesjes . Zoiets.
Het meest jammer bij zoiets is dat je gewoon een collega nodig hebt om lekker mee samen te werken. Dan kan je samen bergen verzetten en heb je meer werkplezier. Zo'n meisje moet nog veel leren in het leven. Komt vast wel maar als collega heb je er nu niet veel aan.
Groetjes, Elly
Wat moeilijk,de energie van die dame.
Ja, misschien wordt bij zo iemand op een gegeven moment het patroon wel zichtbaar en komt ze niet meer aan de bak (want waarom zou je een werknemer in dienst nemen die niet werkt?), maar tot die tijd zit je er als collega's maar mooi mee opgescheept.
En ik denk niet dat dit een generatiedingetje is, in elke generatie waren/zijn er profiteurs en mensen die willen werken voor hun geld.
Een reactie posten