donderdag 23 juli 2026

Toch echt gejat

 Op mijn NS-overzicht van gemaakte reizen met mijn OV-Chipcard, zag ik al dat ik ergens vergeten was uit te checken. Bij nader bekijken welke dag dit was en ook even uit het geheugen halen wat ik die dag meemaakte, kon ik terug redeneren, dat mijn OV-Chipcard toch echt gejat was. En niet, wat de meeste mensen tegen me zeiden, dat ik 'm gewoon verloren was. Ben toch niet gekke Henkie gelukkig.

Had die dag naar en van mijn werkplek gereisd en precies na het uitchecken is de card gejat. Hing altijd aan zo'n skipasachtig ding aan mijn tas en was, toen ik bij de bus wilde inchecken opeens weg. Het is een zeer drukke plek waar veel mensen zijn en loopt er iemand tegen je aan, is dat daar al vrij normaal. 

Nu zie ik dus dat na mijn uitcheck iemand lekker ermee naar Amsterdam is gereisd en daar braaf uitcheckte. En nogmaals gereisd zo te zien, laat op de avond. 

Toen ik thuiskwam heb ik mijn OV pas onmiddellijk online geblokkeerd en een nieuwe aangevraagd. Duurt helaas even voordat de card het dan niet meer doet. Pas de volgende dag. Nog blij dat de jatter niet bedacht naar Maastricht door te reizen of zo.

Dus moet even uitvragen bij de NS hoe het met die extra kosten zit. Toch bijna € 25,--. Voor snot.

Vroeg ook nog geld terug voor de vertraging van vorige week. Waar ik een paar uur stond te wachten tot er uberhaupt weer treinverkeer mogelijk was op dat traject door een wisselstoring. 

Ach ja, woensdag Administratie-dag tenslotte.

Ook wat andere administratieve zaken uitgediept. Allemaal nodig. Om straks mijzelf niet in de vingers te snijden. Maar even rustig niksen zat er vandaag niet in. Was ook wat onrust in mijn hoofd merk ik. 
Vooral met werk te maken. Alweer personeelswijzigingen en iemand die zich gedraagt alsof hij binnenkort leidinggevende wordt. Wat ik wel verwacht en dat mijn huidige leidinggevende binnen het bedrijf promotie maakt. En uiteraard ook weer mensen die ingewerkt moeten worden, maar waar geen plan voor ligt en dat diegene dan maar een beetje erbij bengelt, want niemand heeft er tijd noch zin in. 

Ook al eerder meegemaakt en goh wat raar dan toch dat zo iemand na een paar maanden toch afhaakt. Of het niet in de vingers blijkt te hebben. 





8 opmerkingen:

Mevrouw W. zei

vervelend dat je OV-card gejat werd! In het vervolg kun je toch maar beter op een andere manier je kaart opbergen, dat is dan ook weer geleerd.

Elly zei

Kost je meteen ook weer zoveel tijd. Blokkeren, nieuwe aanvragen, geld terugvragen en de ergernis. Door jouw blog realiseer ik me de des te meer wat een luxe het is om de beschikking over een auto te hebben. Ik fiets ook vaak naar mijn werk. Ik ben afwisselend op 3 locaties. Dat is 10, 12 en 19 km. Maar met slecht weer is het met o.v niet te doen. Twee keer overstappen met de bus. Anderhalf uur uur enkele reis.

izerina zei

Wat een ellende,je kaart gejat. . Hoe moet je nu tijdelijk reizen?

Marlou zei

Ha Cellie, wat een klere-streek. En er dan doodleuk mee gaan reizen. Inderdaad: gelukkig niet naar Maastricht.
Goed dattie geblokkeerd is.
Xxx

Alice K. zei

Wat akelig, je kaart gestolen... heb je meteen weer een hoop vervelend werk van.

Mevrouw Niekje zei

Flauw hoor, hopelijk was het iemand die echt zelf het geld niet had voor een reis die hoognodig gemaakt moest worden. Zo denk ik wanneer er iets gestolen is van me. Een paar jaar geleden mijn fiets. Ik hoop dat de dief er veel plezier en gemak van heeft. En ook een keer mijn telefoon, heel in het begin van de mobiele telefoons... met een prepaid kaart. En vast nog wel wat dingen maar die ben ik al weer vergeten.

OpnieuwBeginnen zei

Zo irritant dat jatten en al dat werk. Vroeger zou automatisering minder tijd kosten, maar inmiddels duurt het bijna meer tijd. Cookies, niet slimme door linken.
Ik heb de nieuwe OV pas aangevraagd. En ook daar is het zoeken om je geboortedatum in te vullen. Ik heb besloten om tot februari volgend jaar, wanneer hij eindigt hem gewoon te blijven gebruiken. Volgend jaar is leeftijdskorting afgeschaft. Ik ben echt niet goed van al het extra werk waarmee wij worden opgezadeld.

Anoniem zei

Dat vind ik een heel sympathieke gedachte. Zelf ben ik niet zo aardig. In de loop der jaren zijn er 8 fietsen van me gestolen. Ik hoopte iedere keer dat de dief er snel af zou vallen. Niet ernstig gewond hoor, maar wel een paar flinke blauwe plekken.
Annemaria