Klinkt onlogisch en toch deed ik het. Baalde zo van alle niet vertrekkende treinen dat ik een trein nog vroeger nam en er langer over deed, maar wel er kwam, zonder al te erge vertragingen en zonder al te veel stress van overstappen en drukte.
Terug nam ik bewust een later vertrekkende Intercity, want wilde graag rustig kunnen zitten en lezen. Die bleek uiteindelijk nogal vol te zitten en steeds voller te worden. Gelukkig op mijn station eruit en daar had de bus ook al vertraging, maar boeien...mijn avondeten stond te wachten op me in de koelkast. Ik hoefde me daar niet druk over te maken. Ik wilde me daar ook helemaal niet druk over maken.
Rolde een half uurtje later in mijn huis. Eerst nog de container van de stoeprand plukken.
Kneuter de kneuter, maar als een kind zo blij met dit soort ontspannende zaken. Nu alleen nog even mijn haar wassen; daar had ik gisteren geen zin meer in. En dan hoeft er even niets meer. De doe dingen komen morgen wel weer.
Tijdens het aan de lucht op laten drogen van mijn haar streek ik nog een stapeltje slopen weg. Dol op gestreken slopen. En ook al zo rustgevend.
Je moet toch wat als je je kop niet op hol wil laten slaan.
Wat doen jullie om te ontstressen?
10 opmerkingen:
vroeger ging ik dansen na drukke lessen. Tegenwoordig adenhalen en rustig zitten
Ik vind koken ontspannend maar niet na een extreem drukke werkdag. In dat geval bakt mijn man weleens friet. Dat doet hij in de garage. En dat voelt meteen als spijbelen. Heerlijk!
En ik lees erg graag. Gisterenavond was mijn boek uit en ik keek even op de nos app voordat ik naar bed ging. Dat had ik beter niet kunnen doen. Daarna lag ik wakker van die arme geïsoleerde mensen in Gaza. Kan hier nou niet in ingegrepen worden?
Wandelen met de honden, lezen en muziek luisteren, rondje fietsen en soms bellen met een kennis. Vooral dat laatste kan soms zo leuk zijn. Eigenlijk zou ik het vaker moeten doen.
Ademhaling oefening. Ik heb altijd de neiging mijn adem in te houden bij spanning maar ook als ik gewoon met iets leuks bezig ben. Dan wordt je duizelig en wiebelig.
Luisterboek helpt ook en beetje in de keuken bezig zijn ook
Ik word ook heel ontspannen van het strijken van was: gedachteloos bezig, nuttig bezig en lekker warm tegelijkertijd.
Voor mij helpt hardlopen: dan ren ik mijn stress er als het ware uit.
Het maakt niet zoveel uit, als mijn leven of omgeving er maar beter van wordt, bijvoorbeeld ramen lappen, scrubben onder de douche, wenkbrauwen verven, een kast opruimen, afstoffen, iemand bellen om te kletsen, ...
Lekker tutten met mijn kamerplantjes en naar de tuin kijken.
Sporten, lezen of de linnenkast opruimen door alle stapeltjes weer netjes te maken en de andere dingen weer soort bij soort te hangen . Ook panty's opnieuw oprollen natuurlijk!
Als ik al weet wat ik wil koken vind ik groente snijden en alles klaar zetten zodat het zo de pan in kan heel ontspannend. En yoga helpt ook heel goed, maar dat doe ik in mijn eentje eigenlijk te weinig. En moestuinieren, lekker op de knieen onkruidjes tussen de groente vandaan plukken
Een reactie posten