Een netje mandarijnen lag er net iets te lang en één van de mandarijnen die ik naar mijn werk mee had, was droog en niet echt lekker mee.
Zocht naar een manier om ze toch nog te kunnen gebruiken, want hou niet van voedsel verspillen. Uitpersen zou niet veel sap opleveren wist ik uit ervaring.
Zag online een recept voor Clementine cake voorbij komen. Dat leek me wel wat. Niets te verliezen en de naam is fraai, want zit in de familie. De grootmoeder van mijn moeder heet zo. Een mooie Franstalige naam.
Alors; aan de slag! Want de Clementines moeten eerst twee uur koken. Daarna in zijn geheel fijn maken in de blender of met een staafmixer. Met schil dus.
Er hoort eigenlijk amandelmeel in, maar dat zag ik nergens en geen zin om helemaal naar het grote winkelcentrum te gaan. Improviseren dus maar.
Ondertussen ruimde ik een Kerststuk op. Heeft er lang gestaan, maar ik vond het wel gezellig qua sfeer die het gaf. Met een namaak waxinelichtje erin. Zelf gefröbeld, dus kost ook vrijwel niks. Gewoon een beetje kijken wat het aanbod is in de winkels van Kerststukjes en een eigen variant daarop maken.
Nu zijn alle Feestdagenversierselen opgeruimd. Vooral lekker opruimen en weer ruimte maken voor de nieuwe dingen van het nieuwe jaar. Letterlijk en figuurlijk. In de kamer, maar ook in de hersenkamers.
Dus goed dat die oude mandarijnen opgemaakt zijn. De cake schijnt de dag erna nog lekkerder te smaken omdat dan alle Clementinezaken goed ingetrokken zijn.
Cake/Taart staat in de oven en grappig hoe je daar dan druk mee kan zijn. Wel een paar uur dus. En dan nu nog alles afwassen, want je maakt heel wat schalen en materiaal vies. Maar ja, gewoon leuk om uit te proberen. Ook heerlijk dat ik tamelijk mindful bezig ben zo. Geen plek voor afdwalen in je hoofd, maar lekker dingen maken. Zo kreeg ik toen ik langs een drogist liep, waar er wintermutsen buiten hingen, ook kriebels om er eentje voor mijzelf te maken. Hahah...waarschijnlijk af als het 30 graden is.
Wil de taart (of een één-persoons stuk) meenemen naar de verjaardag van mijn moeder. Een Clementine-taart.

6 opmerkingen:
Laat weten hoe de taart smaakt
Ik ben ook benieuwd, hoe de taart was?
En vandaag dan dus naar je moeder? Dan wil ik je ook veel sterkte wensen met alle gemengde gevoelens die daarbij waarschijnlijk komen kijken. En met er komen en weer thuis komen in dit winterweer...
Ik denk zelfs dat ik er een scheut sinaasappellikeur doorheen zou doen... Cointreau of zoiets.
Van dit weer krijg ik beslist nesteldrang. Heb zin om te koken en om nieuwe handwerken te proberen. Ik wil eens nalbinding proberen, waarvoir je een grote brede platte naald (hoorn, hout) en ongetwijnde wol nodig hebt. En dan op zijn vroegmiddeleeuws een muts met col maken. Wel arbeidsintensief, maar net zo'n klusje dat je ook makkelijk aan de kant kan leggen.
Ik ben heel benieuwd! ik ben die cake ook al een paar keer tegengekomen op internet.
Klinkt best raar, met schil en al. Ik ga dat recept opzoeken, een keer heel wat anders
Een reactie posten